Home Authors Posts by Nexhat Buzuku

Nexhat Buzuku

417 POSTS 0 COMMENTS

Ku gjendet ky vend…?!

Ku është ky vend mbresëlënës...?! Një vend i mrekullueshem për pushim, shërim sëmundjesh e problemesh të ndryshme shëndetësore, rehabilitim psikik e fizik... Me bukuri përrallore, pyje...

Në Vjenë të Austrisë përurohet romani “PARAARDHËSIT”, i autorit Muharrem Blakaj

Koha e librit Njoftohen krijuesit, dashamirët e fjalës së shkruar, bashkëkombësit tanë që jetojnë në rrethinën e Vjenës dhe më gjerë, se në lokalet e...

Adea e shkëlqyeshme… – shkëlqeu edhe në Ditën Olimpike!

Adea 'pushton' qytetin e Gjilanit...! Adea Zymberi është nxënëse e klasës së tretë në arsimin fillor në Zhegër. Ajo ishte pjesë e garës atletike në...

Gjilan: Për familjet në nevojë – 150 pako ushqimore!

Komuna e Gjilanit së bashku me oranizatën Islamic Relief Kosova, sot, kanë shpërndarë mbi 150 pako ushqimore për familjet në nevojë. Drejtori i Drejtorisë për...

Mbi 700 fëmijë në vrapim në Ditën Olimpike në Gjilan

Është organizuar, sot, vrapimi i mbi 700 fëmijëve të lindur në vitin e shpalljes së pavarësisë së Republikës së Kosovës, për të shënuar Ditën...

Krimi dhe korrupsioni – gangrena që po e gërryen shtetndërtimin...

Këto, së bashku me klientelën politike, po e kërcënojnë seriozisht sigurinë dhe stabilitetin e vendit dhe perspektivën e tij! Fadil MALOKU 1. Një ndër shkaqet e...

Moti, vranët dhe me shi – ditët në vijim kryesisht me...

Ditët në vijim pritet përmirësim i motit Temperatura më e ulët 11 °. Moti pritet të kthjellët gjatë natës. Ditët në vijim, nga e shtuna deri...

Vrasje në Karaçevë të Kamenicës! Një 14-vjeçar vdes nga dhuna e...

Policia e Kosovës në Gjilan, përmes zëdhënësit, togerit Ismet Hashani, ka njoftuar sot se ka ndodhur një vrasje e rëndë në Karaçevë të Kamenicës. Rasti: Policia...

I gjendet pushka automatike – ngritet kallëzim penal

Zëdhënësi i PK për rajonin e Gjilanit, togeri Ismet Hashani, ka thënë se patrulla policore, gjatë patrullimit rutinë në një rrugë dytësore, ka vërejtur...

Aksident trafiku, tre të lënduar

Policia e Kosovës në Gjilan përmes zëdhënësit, togerit Ismet Hashani, ka njoftuar sot se te vendi "Dheu i Bardhë" të Kamenicës, ka ndodhur një...