Home Authors Posts by Nexhat Buzuku

Nexhat Buzuku

779 POSTS 0 COMMENTS

Prejeni limonin në katër flegra, kryposeni dhe vendoseni pranë krevatit: Kur...

E tëra çfarë ju duhet të bëni është ta preni limonin në katër pjesë, e vendosni atë në një pjatë dhe kryposeni pak dhe...

Qyteti që për 65 ditë nuk do të shohë diellin

Ka nisur nata polare në Alaskë Nis nata polare në Utqiagvik. Ky është qyteti më verior i SHBA, ndodhet në Alaskë dhe për 65 ditë...

Muhaxher mëhalla – apo lagjja e muhaxherëve te Baja e qytetit

 Gjilani dikur dhe sot – nëpër ngjyrat e kohës! Ah Gilan - ah zaman! Ah Gjilan - kohë o kohë! Iu kemi rikthyer përsëri temës kronikë:...

Parashikimi i motit – ftohtë, deri të hënën nën zero gradë

Sonte është mot i kthjellët Moti dhe temperaturat /30.11.2018 - 04.12.2018/ E premte 0 ° - 8 ° Me diell E shtunë 4 ° - 6 ° Pjesërisht vranët E diel 7 ° -...

MASHT-i: Ndalohet përdorimi i telefonave gjatë procesit mësimor

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi, ka nënshkruar sot vendimin me të cilin ndalohet përdorimi i telefonit gjatë procesit mësimor nga mësimdhënësit...

Naltina Maloku sjell urim të veçantë për Ditën e Flamurit!

Grimerja dhe bloggerja e re kosovare, Naltina Maloku, jep një ide kreative për festimin e 28 Nëntorit. Urimi i saj, përveç kreativitetit, shquhet edhe...

10 fakte historike nga jeta e Ismail Qemalit

28 NËNTOR 2018 / 21:25 Historiani turk Nexhip Alpan ka shkruar një libër historik për themeluesin e shtetit shqiptar Ismail Qemalin. Megjithëse janë nxjerrë nga arkivat...

Lumi më i bukur në botë buron në 5 ngjyra: Shikoni...

Lumi "Krystal Kanjo" është unikat në botë dhe gjendet në Kolumbi. Është i veçantë, sepse buron me një larmi ngjyrash: të verdhë, jeshil, kaltër,...

Dy qeveritë (e Shqipërisë dhe e Kosovës) manipuluan publikisht me simbolikën...

Mediokriteti social dhe reklama politike! Shkruan: Fadil MALOKU 1. Për mendimin tim, simbolika e dykrahëve nga ana e politikanëve, përveç tjera mesazheve (që mund të jenë...

Në Gjilan – u përurua salla e sportit në shkollën “Rexhep...

Gjilan, 27 nëntor 2018 – Sot, në kuadër të festës së Flamurit, në shkollën 9-vjeçare "Rexhep Elmazi" është bërë përurimi i sallës së sportit,...