Home Authors Posts by Nexhat Buzuku

Nexhat Buzuku

779 POSTS 0 COMMENTS

Moti gjatë javës, 1 – 9 janar

Gjatë javës do të mbretërojë mot i vërenjtur, me erë, vende vende shi, në male borë. Sot, e hënë, me reshje të mundshme shiu në...

Bullgaria merr kryesimin e BE-së, përparësi Ballkani Perëndimor

  Bullgaria nga sot e deri në korrik do të kryesojë me Bashkimin Evropian, ndërsa ndër përparësitë e mandatit të saj gjashtëmujor është ndërmjetësimi evropian...

Ndërrimi i motmoteve

Me shpresa se 2018-a do të sjell ndryshime pozitive në jetën individuale, familjare e kolektive, kalimi nga njëri vit në tjetrin u prit me...

Shetitorja dhe ëmbëltorja!

"Korzoja", vetëshërbimi, "Dobrusha" dhe Ura e Masketarit në një vend! Dikur ky vend ishte frekuentuar nga qytetarë të Gjilanit dhe ata që vijnë nga jashtë...

Ne kemi ecur nëpër vite! Ne kemi ndryshuar nëpër kohë dhe...

Nëpër kohë... Gëzuar Vitin e Ri 2018! Dikur urohej me kartolina, sot me postë elektronike! Dikur Viti i Ri urohej përmes karrtolinash që na vinin ose dërgonim...

Haziri në ndërrimin e motmoteve uron gjilanasit, apelon të festojnë me...

Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, në urimin e tij në prag të ndërrimit të motmoteve, apelon tek të gjithë qytetarët e komunës së Gjilanit...

Gjimnazistët, dhurata për fëmijët e Qendrës së Kujdesit Ditor “Pema”

Profesoresha e psikologjisë së Gjimnazit "Zenel Hajdini", Fatlume Hyseni, së bashku me nxënësit e shkollës grumbulluan dhurata, 27 sosh, për fëmijët me nevoja të...

Haziri: Në mbrëmjen humanitare janë premtuar mbi 200 mijë euro

Në konferencën për media të fundvitit, kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, pasi falënderoi përfaqësuesit e mediave për bashkëpunimin, ka thënë se 2017-ta ka qenë...

Kur erdhi rryma elektrike në Gjilan?!

Deri me 1937, kur ka ardhur rryma në Gjilan, ndriqimi është bërë me llampa ose fenerë gazi. Aty ku është kompleksi Albanica gjendej Gazehanja,...