Home Kronikë / Shoqëri Kishin ardhur nga Zvicra – vdes familja 5-anëtarëshe në aksidentin rrugor Suharekë...

Kishin ardhur nga Zvicra – vdes familja 5-anëtarëshe në aksidentin rrugor Suharekë – Duhël

300
0
SHARE

Dy fëmijë (djalë e vajzë), prindërit e tyre dhe nëna e babait të fëmijëve, kanë humbur jetën sot pasdite në rrugën magjistrale Suharekë – Duhël

Kjo tragjedi ka ndodhur në përplasjen mes autobusit dhe veturës së markës BMW, në të cilën gjendej familja pesëanëtarëshe.
Aksidenti ka ndodhur rreth orës 13:00, në rrugën kryesore Suharekë-Duhël, kur një autobus dhe një automjet pasagjerësh i markës BMW u përplasën, duke qenë fatale për familjen.
Familja është me origjinë nga fshati Sopi e Suharekës.
Familja kishte ardhur nga Zvicra në Kosovë për pushime.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here