Home Qendrore Dy vdiqën, 700 kërkuan ndihmën e mjekut për shkak të drogës në...

Dy vdiqën, 700 kërkuan ndihmën e mjekut për shkak të drogës në festival

132
0
SHARE

Droga shndërrohet në epidemi vrasëse…

Dy persona humbën jetën, 13 janë transferuar në spital, madje edhe rreth 700 persona kanë kërkuar ndihmë mjekësore në festivalin e muzikës në Sydney (Australia), tha policia e Sydneyt.
Sipas policisë, ata me shumë gjasa morën sasi të tepërt droge.
Pasi ata humbën ekuilibrin dhe vetëdijën në festival Defkon.1, mashkull (23) dhe femra (21) kanë vdekur, u tha në njoftimin e policisë, raportoi Reuters.
Dy nga 13 njerëz të shtruar në spital janë në gjendje kritike.
Policia ka ngritur padi penale kundër 10 personave për shitjen e drogës, duke përfshirë dy adoleshentë, të cilët sollën 120 kapsula drogenë festival, i cili u mbajt në Qendrën Mbretërore Ndërkombëtare në Sydney.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here