Home Qendrore Haradinaj pret fëmijët në ditën e tyre!

Haradinaj pret fëmijët në ditën e tyre!

181
0
SHARE

Haradinaj në ditën e fëmijëve: Detyrë e jona është të sigurojmë që ata të jenë të edukuar mirë

Në ditën e fëmijëve, me 1 qershor, kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur një grup fëmijësh-të rinjsh nga e gjithë Kosova.
Haradinaj me këtë rast ka shkruar:
“Detyrë e jona e përbashkët është të sigurojmë që ata të jenë të edukuar mirë, të lirë e të sigurtë, dhe t’i mbrojmë nga çdo lloj abuzimi e dhune. Qeveria e Kosovës është e përkushtuar të jetë në mbrojtje të plotë të të drejtave të fëmijëve.
Gëzuar Dita Ndërkombëtare e Fëmijëve!”, ka shkruar Haradinaj.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here