Home Qendrore Thaçi në liqenin e Ujmanit (Gazivodës)

Thaçi në liqenin e Ujmanit (Gazivodës)

178
0
SHARE

Thaçi ka thënë se sot ka dalë në piknik në Ujman, në këtë pjesë të bukur të Kosovës…

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se ai gjatë vikendit shëtit nëpër pjesët e bukura të vendit e kësaj radhe bërë xhiro në liqenin e Ujmanit. “Unë jam në vikend”, ka thënë Thaçi.
Ai para gazetarëve ka deklaruar se kjo është vititë rutinore në këtë pjesë të bukur, në mrekullitë e vendit tim. Ndërsa ka shtuar se ai ka biseduar me disa serbë dhe ata i ofruan kafe.
“Ne po punojmë së bashku me të gjithë njerëzit e këtij vendi për Kosovën e re, për Kosovën evropiane, në BE, në NATO. Kosova është një dhe e vetme. Në bisedimet që po zhvillohen ne do të flasin për paqen, stabilitetin…”, është shprehur Thaçi në Ujman.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here