Home Rajonale Gjilan, situata emergjente: Ekipet e Komunës intervenojnë në disa shtëpi për ta...

Gjilan, situata emergjente: Ekipet e Komunës intervenojnë në disa shtëpi për ta hequr ujin nga bodrumet

208
0
SHARE

Pas reshjeve të mëdha të shiut, kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka aktivizuar shtabin e emergjencave, të cilët po intervenojnë në disa pjesë të qytetit për ta hequr ujin nga bodrumet.
Gjendja më e rëndë është paraqitur në një pjesë të lagjës “Dheu i Bardhë”, konkretisht tek shtratit i lumit “Baja’, sikurse edhe në “Balec Mahallë”, thuhet në njoftimin e Komunës për masat që po ndërmarrin.
Ndërkaq, drejtori i Shërbimeve Publike, Naser Korça, i cili ndodhet në terren, ka informuar se gjendja është duke u normalizuar falë ndërhyrjes së ekipeve komunale, ndërsa ka falënderuar edhe qytetarët, të cilët me kapacitetet e tyre po ndihmojnë në heqjen e ujit në disa shtëpi.
Ai ka bërë të ditur se në pjesë të tjera të qytetit dhe në fshatra nuk është raportuar për ndonjë problem.
Komuna e Gjilanit apelon qytetarët që për çdo problem eventual të kontaktojnë numrat e emergjencave: 044177276 dhe 044146738 dhe ekipet komunale do të intervenojnë në mënyrë sa më të shpejtë.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here