Home Rajonale Komuna e Gjilanit përfiton 400 mijë euro nga Komisioni Evropian – i...

Komuna e Gjilanit përfiton 400 mijë euro nga Komisioni Evropian – i dedikohen bujqësisë

142
0
SHARE

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, bëri të ditur se Gjilani ka përfituar edhe 400 mijë euro nga Komisioni Europian, ndërsa synohet përfshirja e të rinjve në fushën e bujqësisë.

Haziri ka shkruar:

“Gjilani përfiton edhe 400 mijë euro nga Komisioni Europian, projekti i katërt që prej vitit 2014. Sipas Hazirit, kësaj radhe për përfshirjen e të rinjve, djemëve dhe vajzave, në resorin e bujqësisë, në kuadër të promovimit për ekonomi sociale dhe qëndrueshmërinë e zhvillimit lokal ekonomik. Urime!”
Vazhdojmë me punë t’hajrit! – ka përfunduar Haziri me sloganin e tij tashmë të zakonshëm në raste të tilla.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here