Home Rajonale Në Gjilan, në lagjen “Arbëria” po ndërtohen shtatë rrugica

Në Gjilan, në lagjen “Arbëria” po ndërtohen shtatë rrugica

164
0
SHARE

Gjilan, 4 tetor 2018 – Në lagjen “Arbëria” aktualisht po ndërtohen shtatë rrugica, përfshirë rrjetin e ujësjellësit, kanalizimin dhe alfaltimin.

Gjatë vizitës së punimeve atje, nënkrytari Arbër Ismajli, i cili shoqërohej nga deputeti Imet Rrahmani dhe bashkëpunëtorët, ka njoftuar se shuma e investimeve në këto projekte është mbi 200 mijë euro.

Ismajli ka thënë se krahas këtyre rrugëve janë projektuar edhe gjashtë të tjera në këtë lagje, të cilat fillojnë në pranverë. Ai ka shtuar se sot kanë dalë për të biseduar me banorët dhe kërkesat e tyre do të përfshihen në kuadër të programit infrastrukturor.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here