Home Rajonale Përroskat problematike…!

Përroskat problematike…!

182
0
SHARE

Komuna e Gjilanit kurrsesi nuk po mundet me fitue betejën me këto përroska rrebeluese e kundërmuese!

Problemi i këtyre përroskave: Mirusha, Stanishorka e Baja është temë problemore për shumë vite!

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka falenderuar shërbyesit e shtetit, pra këta dy punëtorë që po e bartin këtë grua të moshuar nga ambienti i përmbytur nga vërshimet e shiut!

Haziri ka shkruar:
“Ekipi i emergjencave të Gjilanit apo heronjtë e ditëve të sotme. Pamje gjatë evakuimit të qytetarëve pas vërshimeve tek lumi “Baja” pasditën e të shtunës. Jam krenar me punën e tyre dhe i lumtur që po i ndihmojmë qytetarët në momentet më të rënda. 24 orë në shërbim të qytetarëve”, është shprehur Haziri duke lavdëruar punën e ekipit të emergjencave.
Qytetarët kanë reaguar, duke kërkuar që të punohet në sanimin e gjendjes së lumenjve vërshues. Ndërsa, kompanitë përgjegjëse të kanalizimit të marrin masa parandaluese në pengimin e shpërthimit të ujërave të zeza, siç ndodhi të shtunën në parambrëmje te rruga “A.Presheva”.

Pse gjendja është e tillë, dhe mbetet edhe më tej alarmante, ka shumë faktorë…

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here