Home Shëndetësi Lëvorja e bananës është e vlefshme, mos e hudhni!

Lëvorja e bananës është e vlefshme, mos e hudhni!

164
0
SHARE

Duhet ta provoni!

 Lëvorja e bananës ka efekte shëruese…

Trajton dhe shëron psoriazën (një sëmundje kronike e lëkurës që shfaqet me njolla të trasha të lëkurës me ngjyrë të kuqe, të bardhë ose të argjendtë), heq lythat dhe i zbardhon dhëmbët!

Indianët prej vitesh e përdorin lëvoren e bananës për qëllime të ndryshme.
A e keni ditur se lëvorja e bananës është shumë e dobishme, dhe kjo është arsyeja pse indianët e kanë përdorur atë për vite me radhë, për qëllime të ndryshme.
Vendosni lëvoren e bananës në në lëkurë, do të veproje si një antioksidant, hidraton, lehtëson kruarjen dhe te psoriaza.
Përdoret ana e brendshme e lëvorës së bananës. – Lythat e thjeshta (të rëndomta) dhe të padëmshme mund të hiqen me fërkim të fytyrës me pjsën e brendshme të bananës.
Ajo që do t’ju pëlqejë është se, si vaji i kokosit, brendësia e lëvorës së bananës ka fuqinë që në mënyrë të shëndetshme t’i zbardhojë dhëmbët tuaj. Vetëm se me te lani dhëmbët tuaj, çdo ditë për të paktën 15 ditë dhe do të vini re një përmirësim të rëndësishëm. /Koha… për shëndetin/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here