Home Shëndetësi Prejeni limonin në katër flegra, kryposeni dhe vendoseni pranë krevatit: Kur hapni...

Prejeni limonin në katër flegra, kryposeni dhe vendoseni pranë krevatit: Kur hapni sytë në mëngjes, do të ndiheni të pabesueshëm!

68
0
SHARE

E tëra çfarë ju duhet të bëni është ta preni limonin në katër pjesë, e vendosni atë në një pjatë dhe kryposeni pak dhe vëjeni në një dollap skaj krevatit. Kështu bëjeni çdo natë – rezultati është i pabesueshëm.
Nëse në këtë mënyrë e vendosni një limon të coptuar në flegra pranë kokës tuaj, atëherë bindeni se çka do të ndodhë:

Ky kombinim lehtëson frymëmarrjen, veçanërisht për njerëzit që vuajnë nga astma, alergjitë ose janë të ftohur.

* Presioni i gjakut normalizohet.
* Limoni largon insektet, duke përfshirë edhe mushkonjat.
* Nuk do të keni zërin e shterur në mëngjes.
* Mendimet janë të freskëta, të qarta pas zgjimit.
* Është e mundur të zgjoheni në mëngjes më shpejt pa ndihmën e kafesë.
* Dhoma ka erë të këndshme dhe të freskët. /Koha e shëndetit/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here