Home Sport Anglia e Suedia në çerekfinale, Kolumbia e Zvicra përfunduan garën në Kupën...

Anglia e Suedia në çerekfinale, Kolumbia e Zvicra përfunduan garën në Kupën e Botës

141
0
SHARE

Fitore të vështira të Anglisë e Suedisë, pasi edhe Kolumbia e Zvicra bënë lojë të bukur.

KUPA E BOTËS – RUSSIA 2018

 

Kolumbia – Anglia 3 : 4 (1:1; 1:1; O :0)

Reprezentacioni i Anglisë ka fituar me penallti ndaj Kolumbisë, duke kaluar në çerekfinale ku e pret Suedia, e cila mposhti Zvicrën.

Suedia – Zvicra 1 : 0

 

Suedia dhe Zvicra kanë luajtur një lojë të nivelizuar, por Suedisë i ka mjaftuar një gol për të vazhduar garën në çerekfinale, ndërsa Zvicra i ka dhënë fund udhëtimit të mëtejmë në Kupën e Botës.

Të premten, 6 korrik 2018

/Në çerekfinale/

Franca – Uruguai /16:00/
Brazili – Belgjika / 20:00/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here