Home Sport Brazili dhe Belgjika shkojnë tutje – do të ndeshen në çerekfinale

Brazili dhe Belgjika shkojnë tutje – do të ndeshen në çerekfinale

163
0
SHARE

KUPA E BOTËS – RUSSIA 2018

Në çerekfinale do të përballen Brazili dhe Belgjika, ku belgët do ta kenë shumë vështirë…

Brazil – Meksiko 2 : 0


 Golashënues: Neymar ’51 dhe Firmino ’89

Futbollistët brazilianë kanë kaluar në çerekfinale të Kupës së Botës pasi kanë mposhtur ekipinin e Meksikës me 2 : 0.
Brazili është skuadra e madhe e botës që nuk zhgënjeu shikuesit dhe popullin e vet. Brazili do të ndeshet në çerekfinale me ekipin e Belgjikës.

Belgjika – Japonia 3 : 2

Belgjika me një lojë jo cilësore ka penalizuar ekipin e Japonisë në minutën e fundit derisa rezultati ishte 2:2.
Lojtarët belgë mundën Japoninë 3-2 (0-0) në minutën 94 të tetës së finales së Kupës të Botës. Belgjika do të luajë me Brazilin në çerekfinale të Mundialit në Rusi.

E martë, 3 korrik 2018
Suedia – Zvicra /16:00/
Kolumbia – Anglia/ 20:00/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here