Home Sport Derbi i Anamoravës i takoi Gjilanit, në kryeqytet Prishtina e Flamurtari ndajnë...

Derbi i Anamoravës i takoi Gjilanit, në kryeqytet Prishtina e Flamurtari ndajnë pikët

142
0
SHARE

Derbi në Gjilan i takoi skuadrës së Gjilanit në përballje me Dritën në rezultatin 1 me 0, ndërkaq derbi tjetër në Prishtinë në mes të Prishtinës dhe Flamurtarit u mbyll me barazim 1 me 1.
Feronikeli i prinë tabelës me 17 pikë, i përcjellur nga Llapi me 16 pikë, ndërsa tre skuadrat në fundin e tabelës janë Liria dhe Drita me nga 6 pikë, Ferizaj me 4 pikë dhe KEK-u pa pikë.

Java e 7 e Superligës së Kosovës në futboll

28/09/2018 – 30/09/2018

Rezultatet:

Drenica 2:1 Ballkani (28.09.2018)
Trepça 1:0 Ferizaj (28.09.2018)
Llapi 2:0 KEK-u (29.09.2018)
Fei ronikeli 4:2 Liria (29.09.2018)
Gjilani 1:0 Drita (30.09.2018)
Prishtina 1:1 Flamurtari (30.09.2018)

Tabela pas javës 7 duket kështu:

1.Feronikeli  17
2.Llapi  16
3.Flamurtari  14
4.Gjilani   13
5. Drenica  12
6.Prishtina 1 2
7. Trepça ’89  9
8. Ballkani  8
9. Liria  6
10.Drita  6
11. Ferizaj  4
12.KEK-u  0
/E përgatiti: E. Buzuku/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here