Home Sport Drita dhe Gjilani me pikë të plota, Ferronikeli ruan kreun e tabelës

Drita dhe Gjilani me pikë të plota, Ferronikeli ruan kreun e tabelës

88
0
SHARE

Skuadrat gjilanase kanë regjistruar fitoret e radhës, duke shënuar ngritje në tabelën e renditjes. Befasia e javës është fitorja e Ballkanit në Podujevë ndaj Llapit.

Ferronikeli ruan kryesimin e tabelës, e ndjekur nga Prishtina.

Këtë javë janë shënuar 9 gola, dy fitore regjistruan mysafirët.

 

Java e 13 e Superligës së Kosovës në futboll

Rezultatet:

Flamurtari  0:1 Drita (30.10.2018)

Liria 0:0 Ferizaj (30.10.2018)

Gjilani 2:0 KEK-u (31.10.2018)

Feronikeli 2:1 Drenica (31.10.2018)

Llapi 0:1 Ballkani (31.10.2018)

Prishtina 2:0 Trepça’89 (31.10.2018)

Tabela pas javës 13 duket kështu:

1.Ferronikeli  29

Prishtina 27

3.Llapi  23

4.Drita  22

5.Gjilani  20

6.Flamurtari  19

7.Drenica  18

8.Ballkani  18

9.Trepça’89  15

10.Ferizaj

11.Liria 10

12.KEK-u  1

/E përgatiti: E. Buzuku/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here