Home Sport Drita fiton në shtëpi me rezultat të thellë, Gjilani pëson në Podujevë

Drita fiton në shtëpi me rezultat të thellë, Gjilani pëson në Podujevë

156
0
SHARE

Skuadrat nga Gjilani, Gjilani dhe Drita mbajnë pozitat 7 dhe 8 me nga 14 gjegjësisht 13 pikë. Derisa Drita ka shënuar fitore bindëse nda Ballkanit me rezultatin 6 – 1, Gjilani ka humbur në Podujevë në përballje me Llapin 3 – 1.
Edhe pas javës 10, Ferronikeli ruan pozitën e parë me 23 pikë dhe një ndeshje më pak ndaj Prihtinës, të cilën e zhvillon në Drenas.
Fundin e tabelës në 10 javë e mban KEK-u me vetëm një pikë.

Në javën e 11, Drita takohet me skuadrën e Ferizajt, ndërsa Gjilani e pret Ferronikelin.

Java e 10 e Superligës së Kosovës në futboll

Rezultatet:

Liria 0 : 4 Trepça ’89 (16.10.2018)

Flamurtari 0 : 3 Frenica (16.10.2018)

Llapi 3 : 1 Gjilani (17.10.2018)

Drita 6 : 1 Ballkani (17.10.2018)

KEK-u : Ferizaj (07.11.2018)

Ferronikeli : Prishtina (07.11. 2018)

Tabela pas javës 10 duket kështu:

1.Feronikeli 23

2.Llapi 19

3.Prishtina 18

4.Flamurtari 16

5.Drenica 15

6.Trepça ’89 14

7.Gjilani 14

8.Drita 13

9.Ferizaj 10

10.Liria 9

11.Ballkani 9

12.KEK-u 1

/E përgatiti: E. Buzuku/

 

 

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here