Home Sport Drita zhvillon betejën e fundit për titull – Gjilani lufton për ta...

Drita zhvillon betejën e fundit për titull – Gjilani lufton për ta shmangur barazhin!

180
0
SHARE

Skuadrat gjilanase Drita dhe Gjilani në javën e fundit zhvillojnë betejat më të rëndësishme në Superligë, sepse në mos fitore patjetër duhet të nxjerriin barazime. Nëse Drita nxjerr barazim në përballje me Prishtinën, ose minimalisht pëson humbje me vetëm një gol diferencë, shpallet kampion, dhe nëse Gjilani merr një pikë në Gjakovë i shmanget barazhit! Të presim e të shpresojmë për lojëra të mira futbolli.

Ndërkaq, Gjilani, pas barazimit me Drenicën me rezultatin 1 me 1, rrezikon të mbetet në play out, pasi ndeshjen e fundit e luan në Gjakove si mysafire e Vëllaznimit.
Gjilani është në pozitën e 8 me 45, ndërsa Vëllaznimi një pozitë më poshte dhe ka 43 pikë. Në rast se Gjilani nxjerr një pikë në Gjakovë i shmanget barazhit, ndërsa fitorja e Vëllaznimit e dërgon Gjilanin në barazh.

Java e 32 e Superligës së Kosovës në futboll

11/05/2018 – 12/05/2018

Rezultatet:

Drita 3:1 Trepça ’89 (11.05.2018)

Liria 0:1 Prishtina (11.05.2018)

Llapi 3 :1 Flamurtari (11.05.2018)

Gjilani 1:1 Drenica (12.05.2018)

Feronikeli 1:1 Vëllaznimi (12.05.2018)

Vllaznia : Besa (13.05.2018)

Tabela pas javës 32 duket kështu:

1. Drita 66
2. Prishtina 63
3. Llapi 51
4. Trepça ’89 50
5. Drenica 47
6. Liria 47
7. Feronikeli 45
8. Gjilani 45
9. Vëllaznimi 43
10. Flamurtari 25
11. Besa 19
12. Vllaznia 14
/E përgatiti: E. Buzuku/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here