Home Sport Ferronikeli fiton në Podujevë, ruan pozitën e parë – Prishtina fitoi në...

Ferronikeli fiton në Podujevë, ruan pozitën e parë – Prishtina fitoi në Prizren…

126
0
SHARE

Kanë përfunduar pesë ndeshjet e para të javës së tetë të Superligës së Kosovës në futboll.

Kryendeshje e kësaj jave ishte ajo në mes të Llapit dhe Ferronikelit, e cila u mbyll me fitoren e Feronikelit.

KEK-u merr pikën e parë në këtë stinor, duke marr barazim në ndeshjen me Ballkanin, në rezultatin 1 : 1
Prishtina ka fituar në Prizren në përballje me Lirin ë, ndërsa Drita ndahet me barazim në Gjilan ndaj Trepçës ‘89.

Ndeshja në mes të skuadrës së kryeqytetit, Flamurtarit dhe Gjilanit nga Gjilani përfundoi me barazim 1 me 1.

Kurioziteti i kësaj jave: në gjashtë ndëshje u shënuan 9 gola, për dallim nga java e 7 kur u shënuan 15 gola.

 Java e 8 e Superligës së Kosovës në futboll

02/10/2018 – 04/10/2018

Rezultatet:

Java e 8 e Superligës së Kosovës
Ferizaj 2 : 0 Drenica /02.10.2018/
Drita 1 : 1 Trepça ‘ 89 / 03.10.2018/
KEK 1 : 1 KF Ballkani /03.10.2018/
Liria 0 : 0 Prishtina /03.10.2018/
Llapi 0 : 1 Ferronikeli /03.10.2018/
Flamurtari 1:1 Gjilani /04.10.2018/

Tabela pas javës 8 duket kështu:

1.  Ferronikeli  20
2.  Llapi 16
3.  Flamurtari 15 

4. Prishtina 15
5.  Gjilani 14
6.  Drenica 12
7.  Trepça 89 10
8.  Ballkani 9
9.  Dritaj 7
10. Ferizaj 7
11. Liria 6
12. KEK-u

/E përgatiti: E.Buzuku/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here