Home Sport Ferronikeli përforcohet në pozitën e parë – Drita dhe Gjilani me rezultate...

Ferronikeli përforcohet në pozitën e parë – Drita dhe Gjilani me rezultate të përgjysmuara!

139
0
SHARE

Skuadra e Dritës mposhti Drenicën në Skënderaj, ndërsa Gjilani pësoi humbje në shtëpi ndaj Lirisë!

Tabelës i prinë Ferronikeli me 23 pikë e përcjellur nga Prishtina me 18 pikë.

Skuadrat e Gjilanit renditen në pozitën 5 Gjilani me 14 pikë dhe në pozitën 8 Drita me 10 pikë.

KEK-u me vetëm 1 pikë në 9 ndeshje mban pozitën e fundit në tabelë.

Këtë javë u shënuan 17 gola, 9 gola i shënuan vendësit dhe 8 herë shënuan mysafirët.  

 

Java e 9 e Superligës së Kosovës në futboll

Rezultatet:

Ballkani  0 : 1 Ferizaj  (06.10.2018)

Feronikeli  4 : 1 KEK-u  (06.10.2018)

Drenica  1 : 2  Drita  (06.10.2018)

Prishtina  2 : 1 Llapi  (06.10.2018)

Gjilani 0: 1 Liria  (07.10.2018)

Trepça ’89 2: 2 Flamurtari (07.10.2018)

Tabela pas javës 9 duket kështu:

1.Feronikeli  23

2.Prishtina  18

3.Llapi    16

4.Flamurtari 16

5.Gjilani  14

6.Drenica 12

7.Trepça ’89 11

8.Drita  10

9.Ferizaj 10

10.Liria  9

11.Ballkani  9

12.KEK-u  1

/E përgatiti: E. Buzuku/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here