Home Sport FFK Superliga  – Gjilani fitoi ndaj KEK-ut…

FFK Superliga  – Gjilani fitoi ndaj KEK-ut…

189
0
SHARE

Gjilani me tre gola merr tre pikë si mysafir

Në javën e dytë të Superligës, sot, e shtunë, janë zhvilluar tri ndeshje.

Skuadra e Gjilanit ka fituar si mysafirë në përballje ndaj të rikthyerit në Supërligë, KEK-ut me rezultat 3 me 2.

Ballkani ka humur në shtëpi ndaj Llapit me rezultatin 0 me 3, ndërsa Drenica dhe Feronikeli me barazim 0 me 0.

Java e 2 e Superligës së Kosovës në futboll

25/08/2018 – 26/08/2018

Rezultatet:

Drenica 0 : 0 Feronikeli (25.08.2018)

KEK-u 2: 3 Gjilani (25.08.2018)

Ballkani 0 :3 Llapi (25.08.2018)

Drita 0:0 Flamurtari (26.08.2018)

Trepça ’89 0:0 Prishtina (26.08.2018)

Ferizaj 0:0 Liria (26.08.2018)

Tabela pas tre ndeshjeve të javës 2 duket kështu:

 1. Drenica 4
 2. Drita 3
 3. Llapi 3
 4. Gjilani 3
 5. Flamurtari 3
 6. Ballkani 3
 7. Feronikeli 2
 8. Trepça 1
 9. Prishtina 0
 10. Ferizaj 0
 11. Liria 0
 12. KEK-u 0

/E përgatiti: E. Buzuku/

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here