Home Sport FIFA – Gjilani me dy stadiume ndihmëse!

FIFA – Gjilani me dy stadiume ndihmëse!

96
0
SHARE

Me këto stadiume do të rritet jashtëzakonisht shumë niveli i futbollit…

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, me financim të organizatës më të madhe të futbollit FIFA, do t’i ndërtojë dy stadiume ndihmëse në Gjilan. Lajmin e ka bërë të ditur kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, në mbledhjen e sotme të Bordit të Drejtorëve. Tashmë veç është punë procedurash dhe pritet të nis ndërtimi i këtyre stadiumeve, pas stadiumit me standarde të FIFA, rindërtimin e të cilit kemi filluar muaj më parë. Me këto stadiume, do të rritet jashtëzakonisht shumë niveli i futbollit dhe klubet e sportistët tanë do ta kenë shumë më të lehtë funksionimin”, ka thënë Haziri. Përndryshe, muaj më parë Komuna e Gjilanit ka nisur me rindërtimin e stadiumit të qytetit, i cili ka kosto prej mbi 5 milionë euro dhe do të ndërtohet në tri faza.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here