Home Sport Flamurtari bart flamurin e superligës, i prin tabelës me pikë maksimale

Flamurtari bart flamurin e superligës, i prin tabelës me pikë maksimale

154
0
SHARE

Llapi pozicionohet i dyti, e Gjilani i treti, me një ndeshje më pak…

Flamurtari fiton 3 ndeshje rradhazi, pa humbur asnjë, dhe i prin tabelës me 9 pikë, në vendin e 1-rë, ndërsa Gjilani renditet i treti me 6 pikë dhe një ndeshje më pak. Skuadra tjetër e Gjilanit, Drita zë pozitën 6 me tre pikë, një fitore dhe dy humbje. Në vendin e parafundit Trepça ’89 me 1 pikë dhe KEK-u i fundit pa pikë.

Java e 3 e Superligës së Kosovës në futboll

31/08/2018 – 02/09/2018

Rezultatet:

Liria 3:2 Drita (31.08.2018)

Feronikeli 1 :0 Ballkani (01.09.2018)

Gjilani 1:0 Trepça ’89 (02.09.2018)

Flamurtari 1:0 KEK-u (02.09.2018)

Prishtina : Drenica (02.09.2018)-  (19:45)

Tabela pas javës 3 duket kështu:

 1. Flamurtari 9
 2. Llapi 6
 3. Gjilani 6
 4. Feronikeli  5
 5. Drenica  4  
 6. Drita 3  
 7. Prishtina 3
 8. Liria
 9. Ballkani
 10. Ferizaj
 11. Trepça ’89
 12. KEK-u 0

/E.B./

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here