Home Sport Flamurtari ia ‘terron’ Dritës në Gjilan, fiton 3 me 1 dhe merr...

Flamurtari ia ‘terron’ Dritës në Gjilan, fiton 3 me 1 dhe merr kreun e tabelës

172
0
SHARE

Drita ka humbur në përballje me Flamurtarin 1 : 3, në Gjilan, ndërsa Prishtina si mysafire ka mposhtur skuadrën e Trepçës ’89 me rezultatin 2 : 0, e Ferizaj ka fituar ndaj Lirisë me rezultat 1 : 0.

Java e 2 e Superligës së Kosovës në futboll

25/08/2018 – 26/08/2018

Rezultatet:

Drenica 0 : 0 Feronikeli (25.08.2018)

KEK-u 2: 3 Gjilani (25.08.2018)

Ballkani 0 :3 Llapi (25.08.2018)

Drita 1:3 Flamurtari (26.08.2018)

Trepça ’89 0:2 Prishtina (26.08.2018)

Ferizaj 1:0 Liria (26.08.2018)

Tabela pas javës 2 duket kështu:

1. Flamurtari
2. Drenica 4
3. Drita 3
4.Llapi 3
4. KF Llapi 3
5. Prishtina 3
6. Gjilani 3
7. Frizaj 3
8. KF Ballkani 3
9. KF Feronikeli  2
10. Trepça ’89 1
11. Liria 0
12. KEK-u 0

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here