Home Sport Franca sundimatar i ri i futbollit botëror!

Franca sundimatar i ri i futbollit botëror!

221
0
SHARE

Mbyllet Kupa e Botës – RUSSIA 2018

 

Presidenti francez, Emmanuel Macron, feston fitoren e Francës…

Franca është kampion i botës!

Francë – Kroaci 4 : 2

Në një lojë fantastike në mes të Francës dhe Kroacisë, që padyshim ishin skuadrat më të mira të këtij botërori, Franca mori timonin e sundimtarit të ri të futbollit botëror!
Ekipi kombëtar i Francës është kampioni i ri i botës pas fitorës në finalen spektakolare të Mundial në Rusi – 4: 2 (2: 1). Ne pamë një duel vërtet spektakolar para 78.000 spektatorëve në stadiumin Luzhnjiki në Moskë, me gjashtë gola dhe përdorimin e teknologjisë VAR.
Kjo po vlerësohet ndër finalet më të mira të botës…

Era Istrefi përformoi në stadiumin Luzhnjiki të Moskës


Ylli nga Kosova, Era Istrefi, ka performuar përkrah këngëtarëve Will Smith e Nick Jam, duke i dhënë fund ceremonisë së Kampionatit Botëror që deri më sot është mbajtur në Rusi.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here