Home Sport IPKO Superliga e Kosovës – Drita e nisi me fitoren 5 :...

IPKO Superliga e Kosovës – Drita e nisi me fitoren 5 : 0 ndaj KEK-ut

201
0
SHARE

Në javën e parë të Superligës, Drita korri fitore me rezultat 5 : 0, ndërsa fitore shënuan edhe Flamurtari si vendës dhe Drenica e Ballkani si mysafirë.
Golat për skuadrën e Dritës i shënua: Endrit Krasniqi në minutën e 22 e 74, kurse edhe dy gola shënoi mesfushori tjetër Betim Haxhimusa ’66 e ’85, e një gol e shënoi mbrojtësi Fidan Gërbeshi ’79.

Java e 1 e Superligës së Kosovës në futboll
18/08/2018 – 19/08/2018

Rezultatet:

Feronikeli 1:1 Trepça ’89 (18.08.2018)
Drita 5: 0 Prishtina (19.08.2018)
Liria 0 :1 Ballkani (19.08.2018)
Flamurtrari 1:0 Ferizaj (19.08.2018)
Llapi 0:1 Drenica (19.08.2018)
Prishtina : Gjilani (20.08.2018)

Tabela pas javës 1 duket kështu:
1. Drita 3
2. Ballkani 3
3. Drenica 3
4. Flamurtari 3
5. Feronikeli 1
6. Trepça ’89 1
7. Gjilani 0
8. Prishtina 0
9. Ferizaj 0
10. Liria 0
11. Llapi 0
12. KEK-u 0
/E përgatiti: E. Buzuku/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here