Home Sport Kupa e Botës në Rusi më e organizuara e të gjitha kohëve...

Kupa e Botës në Rusi më e organizuara e të gjitha kohëve – sot mbyllet me finalen për perëndeshën e artë!

198
0
SHARE

Kupa e Botës në Rusi është organizuar më së miri deri më tani, tha presidenti i Federatës Ndërkombëtare të Futbollit (FIFA), Gianni Infantino.

“Disa vjet më parë unë kam thënë se kjo do të jetë Kupa më e mirë e Botës e organizuar ndonjëherë. Dhe kjo doli të jetë Kupa më e organizuar e të gjitha kohërave. Sot unë mund të them me shumë besim … Kjo është më e mira e Kupës së Botës e bërë ndonjëherë. Për këtë unë, para së gjithash, do të doja të falënderoj të gjithë ata që morën pjesë në organizimin e Kampionatit botëror “, tha Infantino në një konferencë shtypi në Moskë.

Njeriu i parë i FIFA-s veçanërisht falenderoi presidentin e Rusisë, Vladimir Putin dhe popullin rus.

“Mirënjohje e madhe për Qeverinë e Rusisë, presidenti Putin, Këshillin organizues, Organizatës së Futbollit të Rusisë, populli rus dhe të gjithë vullnetarëve të cilët ishin të sigurt se kjo do të jetë më e mira Kupë e Botës,” tha presidenti i FIFA-s.
Ai, gjithashtu, shpjegoi se Mundial ndryshoi të gjithë pamjen e Rusisë si një vend i madh.

“Kupa e Botës ka ndryshuar perceptimin e botës ndaj Rusisë. Mendoj se të gjithë ata që janë këtu për një kohë, zbuluan vendin që u dëshiroi mirëpritje”, përfundoi Infantino.
Kupa e Botës në Rusi përfundon sot, ku Franca dhe Kroacia takohen në stadiumin e Moskës në Luzhniki në Moskë për ta fituar perëndeshën e artë (kupën e artë).

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here