Home Sport Në Gjilan, rindërtimi – rikonstruimi i stadiumit pa ngecje…

Në Gjilan, rindërtimi – rikonstruimi i stadiumit pa ngecje…

126
0
SHARE

Gjilan, 4 tetor 2018 – Në kuadër të vizitave në terren projekteve infrastrukturore, përfaqësuesit e Komunës së Gjilanit kanë parë nga afër punimet në stadiumin e qytetit.

Nënkryetari i Komunës, Arbër Ismajli, i cili shoqërohej nga deputeti Imet Rrahmani dhe bashkëpunëtorët, ka marrë zotimin e projekt-menaxherit se rindërtimi i stadiumit do të përfundojë sipas planit dinamik.
Rindërtimi i stadiumit të qytetit përfshinë tribunat e reja në dy anët veri-jug, ndërsa ato të vjetrat do të rikonstruohen.
Ky është stadium i kategorisë së katërt sipas standardeve të FIFA dhe UEFA dhe i plotëson kushtet për ndeshje ndërkombëtare.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here